11 lut 2014

Farbujesz włosy w domu? O tym pamietaj....

Domowe farbowanie włosów może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach.

Przed farbowaniem włosów lepiej ich nie myć – nieumyte włosy są pokryte warstewką sebum, które działa ochronnie podczas procesu farbowania chroniąc włosy oraz skórę głowy przed niepożądanym działaniem farby.

Nie sugeruj się za bardzo kolorem włosów modelki na opakowaniu farby – kolor z opakowania to tylko przybliżony odcień, który możemy uzyskać – dużo zależy od kondycji naszych włosów (np. zniszczone włosy mają tendencję do nierównomiernego przyjmowania farby, ponieważ ich kondycja różna w różnych miejscach).

Kwestia wyboru docelowego koloru jest bardzo ważna – zmiana koloru pofarbowanych włosów (zwłaszcza ich rozjaśnianie) szkodzi i niszczy włosy, ponieważ wymaga użycia silnych środków chemicznych

Najłatwiej zmienić kolor włosów na ciemniejszy lub niewiele różniący się od naszego.


Jeśli nie chcesz zmieniać dotychczasowego koloru – najpierw nałóż farbę na odrosty, następnie na resztę – wtedy pigment lepiej zadziała. Trzymaj farbę na włosach tak długo jak to jest podane w instrukcji – możesz nieznacznie przedłużyć czas  (nie więcej niż o 10 minut). Farba najłatwiej wnika w lekko zmoczone włosy.

14 komentarzy:

 1. Bardzo dobre rady!
  Dzięki tobie będę pewniejsza, gdybym chciała farbować włosy!
  http://swiatgalaxy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie się niestety żadne farby nie chcą trzymać :(( czymkolwiek bym nie farbowała to i tak widać bardzo nieznaczną różnicę...

  http://imcorneliaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. fa w domu nie farbuję włosów, wolę oddać się w ręce specjalisty

  OdpowiedzUsuń
 4. ja kiedyś trzymałam farbę ponad godzinę i nic się nie stało:) zaznaczę, że przyciemniałam włosy. Uczyłam się o tym na uczelni i długość trzymania farby na włosach w przypadku przyciemniania nie wpływa na uszkodzenie włosów, tylko po prostu farby po ok. 20 minutach już nie działają i nie ma sensu dłużej trzymać ich na włosach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. zawsze farbuje w domu :) i jakoś jeszcze włosów na szczęście nie straciłam :) wszystkie Twoje porady są mi znane, ale o niektórych po prostu zapominam jak przychodzi co do czego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Włosy farbuję sporadycznie i farbuje mi je mama ;) Stosujemy się do tych metod :D

  OdpowiedzUsuń
 7. farbuję . uzywałam szamponów bo pamiętam jak kiedyś farbowałam i miałam włsoy w kiepskim stanie ale już mnie znudziły szampony co miesiąc i nie mogę kupić koloru który mnie interesuje wieć farba niestety ..
  :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ja farbuję włosy w domu i nie mam żadnych problemów

  OdpowiedzUsuń
 9. Zależy też jaka farba :P są farby ( mam na myśli fryzjerskie ) które farbują ale odrostów już nie.. Farba farbie jest nie równa, niestety... Ale dobrze i na temat napisałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. farbuję w domu i korzystam z tych rad :)

  OdpowiedzUsuń
 11. samodzielnie farbuję włosy już od dawna i zgadzam się z każdym punktem :)

  OdpowiedzUsuń