20 mar 2013

Pożegnanie z cellulitem

Siedzący tryb życia, niezdrowe jedzenie i brak ruchu, to główne powody powstawania pomarańczowej skórki-cellulitu.
Można z nim walczyć nie tylko za pomocą kosmetyków. Nie mniejsze znaczenie mają także...
 • Regularne ćwiczenia. 
 • Dobre efekty dają nawet te najprostsze, pod warunkiem, że ćwiczysz systematycznie. Gdy cellulit dopiero zaczyna się pojawiać, staraj się jak najczęściej chodzić po schodach, najlepiej po dwa stopnie, lub skakać przez skakankę. Wygląd skóry poprawia także jazda na rowerze, pływanie i aerobik.Pamiętaj tylko, że gimnastyka powinna być wykonywana regularnie, co najmniej 3-4 razy w tygodniu, ponieważ w innym przypadku nie pozbędziesz się cellulitu. 
 • Picie wody.
 • Wybieraj wodę mineralną niegazowaną i staraj się wypijać jej około dwóch litrów dziennie. Nic lepiej od niej nie wypłukuje toksyn z organizmu. Panie, które mają zaawansowany cellulit, powinny ograniczyć kawę i zrezygnować z alkoholu oraz papierosów.
 • Dieta.
 • Walkę z cellulitem zacznij od zmiany swojej diety i nawyków żywieniowych.Gdy chcesz mieć gładkie ciało, unikaj frytek i słodyczy, a także dań typu fast-food. Jedz zaś chude mięso, ryby, warzywa i owoce.


Pamiętaj o odpowiednich kosmetykach.
Ograniczanie się do wcierania w objętą cellulitem skórę balsamu zazwyczaj nie przynosi pożądanych rezultatów. Z drugiej jednak strony nie można mówić, że kosmetyki te są nieskuteczne, ponieważ regularne ich stosowanie (2-3 razy dziennie) w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami i dietą może zdziałać przysłowiowe cuda. 

Macie problemy z cellulitem?
Jak go zwalczacie? 
  Dodatkowo nagromadzenie tłuszczu jest nierównomierne. Problem ten dotyczy ponad 80 proc. kobiet! Pojawia się najczęściej już w wieku dojrzewania i w czasie ciąży, zaś jego objawy nasilają się przed menopauzą.

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz