21 mar 2013

Dobór okularów przeciwsłonecznych....

Wybór okularów przeciwsłonecznych to dla wielu z nas wciąż tylko wybór ich kształtu i wyglądu odpowiadającego aktualnej modzie. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wyborze okularów.
Dobre okulary przeciwsłoneczne muszą nie tylko dobrze wyglądać. Powinny również posiadać kilka przydatnych funkcji. Na co zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne, jakie wybrać? Oto kilka rad.


1.Twarz trójkątna.
Mając twarz przypominającą trójkąt najlepszymi oprawkami będą te mocno zaokrąglone na dole, które złagodzą rysy. Idealne będą też te całkiem okrągłe! Nie wybieraj kanciastych (prostokątnych i kwadratowych) oprawek - sprawią, że Twoje rysy dodatkowo się wyostrzą!
2.Twarz okrągła.
Prostokątne szkła w delikatnych oprawkach lub oprawki podobne do skrzydeł motyla (górna krawędź unosi się w kierunku skroni) .Taki rodzaj okularów wysmukli  twarzUnikaj okrągłych oprawek - sprawią, że twarz będzie wyglądać na bardziej pucołowatą.

3.Twarz owalna.
Kobiety o takim kształcie twarzy mają prawdziwe szczęście - pasują im prawie wszystkie modele okularów: wielkie "muchy", pilotki czy okrągłe "lenonki"! Można poszaleć także z oprawkami - mogą być cienkie albo grube, czarne lub kolorowe.


4.Twarz kwadratowa.
Jeśli masz kwadratową twarz idealnym wyborem będą zaokrąglone oprawki (np. owalne), których górna część jest lekko uniesiona (tzw. kocie oczy). Fasony zaokrąglone u dołu odwrócą uwagę od mocno zarysowanej żuchwy.Unikaj oprawek o kanciastych kształtach, które podkreślą mocną szczękę!

Kształt twarzy to nie wszystko! Ważne jest też dobranie okularów do kształtu nosa, czoła oraz fryzury!

Szeroki nos rozejrzyj się za szerokimi okularami o szerokim mostku łączącym szkła. 
Długi nos zostanie optycznie skrócony, gdy wybierzesz okulary o ciemnych, nisko osadzonych noskach i podwójnym mostku pomiędzy szkłami (jak w okularach w stylu policyjnym). 
Krótki nos wyda się dłuższy, gdy założysz okulary o jasnych noskach!
Wysokie czoło będzie się wydawało niższe, gdy wybierzesz okulary, których górna krawędź jest równa z linią brwi.

2 komentarze:

  1. Świetny poradnik, na pewno skorzystam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam duże okulary, latem chowam za nimi całą twarz:)

    OdpowiedzUsuń